Kolejler

Kolejlere başvuru yapmak istiyorsanız veya
program hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen başvuru formumuzu doldurup detayları bize yazın

Kanada’da Kolej Ücreti

Eğitim ücretleri alacağınız programın süresine ve türüne göre değişik fiyalarda olabilir. Genel olarak fiyatlar $5,500 – $15,000CDN arasında değişmektedir. Eğer alacağınız program 1 yıllık bir programsa ortalama maliyeti size 12,000 -15,000$CDN arasında değişebilir.Barınma ve yemek için harciyacaginiz miktar 7,000 – 13,000$ arasında değişebilir.Kolejlere başvuru yapmak istiyorsanız veya program hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen başvuru formumuzu doldurup detayları bize yazın.

Medical Kolejler üniversitelerin içinde bulunmakta olup çoğu medical kolejler Ontario ve Quebec eyaleti içindedir. 2 tane Alberta’da (Calgary ve Alberta üniversitelerinde), birer tane B.C, Nova Scotia, Newfoundland, Manitoba ve Saskatchewan’da bulunmaktadır.
Tüm eyaletlerde çok miktarda bulunmaktadır. Genel kolejler teknik ve profesyonel dallarda kurslar vermektedirler. Genel olarak iş yönetimi, tarım, sosyal bilimler, sağlık, teknikerlik, yazarlık, media design, hukuk, bilgisayar teknolojisi, dil, mühendislik, fen ve bioloji bilimleri gibi alanlarda sertifika veya diploma programları vermektedir.
* Ontario College of Art and Design (OCAD) * Nova Scotia College of Art and Design (NSCAD) * Alberta College of Art and Design (ACAD) * Emirr Car University Art and Design
Özel kolejler genel kolejlerle aynı içerikde olup sadece özel bir şahıs veya firmanın mülkiyetinde olan kolejlerdir.
Royal Military College of Canada