Lise Eğitimi

İlk Okul Eğitimi

İlk Okul eğitimi genel olarak 6 yaşında başlar. İlk okulda dil eğitimi, matematik, sosyal bilimler, fen bilimleri, sanat, edebiyat, beden eğitimi, gibi temel dersler verilmekle beraber alternatif eğitim seçenekleri de açık olup değişik metodlarda eğitim veren okullarda mevcuttur. Ontario’da eğitimler belirli yönetim kurullarının yapısı altında verilmektedir.

  • 1.​ District / Public School Board ( Belediyelere bağlı kamu okulları)
  • 2.​ Catholic School Board (Katolik Kilisesinin İdaresi Altında olan Okullar)
  • 3.​ Private Schools (Özel Okullar)

Lise Eğitimi

İlkokuldan sonraki 6 yıllık eğitimdir. Lise eğitiminde öğrenci 18 ana derslerde verilen krediyi, 3 de seçimlik krediyi tamamlamak zorundadır. 40 saat gönüllü eğitimi tamamladıktan sonra liseyi bitirebilir. Genel olarak zorunlu ve seçimlik derslerin yanında mesleki ve akademik kurslarda verilmektedir. Mesleki eğitimler mesleki eğitim kurumlarında alınmaktadır. Bu tur kursların süresi 1 ile 3 yıl arasında değişmektedir. Lise eğitimi eyaletlere göre değişiklik göstermekte olup her eyaletin kuralları ve mezuniyet koşulları farklı olmaktadır. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız


Bilgilendirme

Toronto Kamu Okulları için Eğitim ücretini bilgi edinme maksadıyla veriyoruz. Özel Okullarda Eğitim ücreti daha pahalı olmakla beraber yurt, yemek ve eğitim dahil yıllık fiyatlar 25,000 ile 50,000$CDN arasında değişmektedir. Eğitim ücretleri dönem başına verilmekte olup peşin verilmesi aranmamaktadır. Öğrenci dönem başlamadan önce ücretini ödemiş olmalıdır. Fiyatlar yıllara göre değişebilir. Güncel fiyatlar için bu linklerden bilgi bulabilirsiniz. Ontario ilk okul ve liseler için detaylı bilgi edinmek istiyorsanız lütfen tıklayınız.

Eğitim Ücretleri