Yaz Okulları

Kanada’da Yaz Okulları

Yaz Kampları 12-18 yaş grubu ile7-12 yaş grubu için sunulmaktadır. Bu kamplara katılmak için öğrenci grubu ayarlanıp grubu temsilen okuldan bir öğretmen aracılığı ile gitme imkânı da mevcuttur. Yaz kamplarında değişik aktiviteler sunulmaktadır. Haftalık 20 saatlik normal İngilizce kurslarının yanında değişik aktiviteler de yapılmaktadır.

Ata binme, piknik, barbekü, yüzme, çevre gezileri kamp yapma gibi bedensel olarak geliştirici, eğitici ve kültürel bilgiyi artıcı ek aktiviteler de yapılmaktadır. Bazı etkinlikler için ek ücret söz konusu olabilir. Yaz kamp programlarına 3 öğün yemek, barınma, eğitim, hava alanı karşılama/ bırakma ve sağlık sigortası dâhildir. Yaz programları haftalık olup öğrenci dilerse 1 haftadan 6 haftaya kadar programa katılabilmektedir. Yaz kamplarına veli çocuğuyla birlikte katılma imkânına da sahiptir.

Yalnız bu durumda veli İngilizce kurslarına devam ederken çocuk okulun yaz programına devam etmektedir. Yaz kamp fiyatları ortalama haftalık 2500$’dan başlamaktadır. Veli ve çocuk paketlerinde fiyat daha farklıdır. Yaz kamplarına katılmakta olan küçükler için velilerden velâyetname alınmaktadır. Genelde bu velâyetname okula çıkarılmaktadır. Eğer çocuğunuz Kanada’da aile yanında kalacaksa veya yakın bir tanıdığınızda kalacaksa bu taktirde bu kişiler adına velayetname çıkarmanız gerekmektedir. Velayet işlemi için gereken prosedürlerde danışmanlığımız size yardımcı olacaktır.

Yurtdışı Expert olarak yaz kamplarına çocuklarınızla katılmak isterseniz veya okulca bir grup öğrenci ile beraber sizde gitmek isterseniz bu durumda bizimle iletişime geçerseniz size program detaylarını farklı yaz programlarını ve grup halinde uygulanacak özel fiyatları ayrıca görüşürüz. Lütfen bunun için bizimle iletişime geçin.

Gençler İçin Liderlik Eğitim Kampları

Teori- Gözlem ve Araştırma ve Anlama Becerisi ve bu kampta öğrenciler kamp ortamında liderlik becerilerini kazanacak sorumluluklar ve görevleri üstlenerek yeteneklerini geliştirmektedirler.
Teoriyi Uygulamaya Dönüştürme Aşaması: Kamp öğrencilerini idare etme, öğrencilere gerekli eğitimleri verme aşaması.
Planlama, Organize Etme ve Bütçe ayarlama Aşaması: Bu son aşamada öğrenci ders planlama, becerileri doğru şekilde kullanma ve bütçe yapma eğitimini almaktadır.

Yukarıdaki kampların haricinde spor kampları, bilgisayar kampları, çadır kampları, Bilim kampları, Golf kampları, animasyon ve oyun kampları gibi değişik ilgi ve yeteneğe göre kamp programları da mevcuttur. Daha fazla bilgi edinmek için bizi arayın.